Már egészen kicsiként imádtam a naptárakat. Tisztán emlékszem, hogy ötödik osztályos voltam, amikor bevezettem azt, hogy az otthoni íróasztalomon lévő naptáramba írtam, hogy melyik nap, mit kell tanulnom. Nem vártam meg még a tanár közölte, hogy következő órán témazáró. Láttam a könyvben, ha már a tananyag végén járunk, s 1-2 héttel előre beírtam a naptáramba…
Igen jól sejted….Nagyon stréber típus voltam, de abból is a rosszabb fajta…😁🙈🙈
Ez a kis rendszer kisebb módosításokkal egészen az egyetem végégig elkísért. Kisebb módosítás alatt azt értem, hogy az asztali naptáramat lecseréltem hordozhatóra, s évenként váltogattam, hogy milyen elrendezésű naptárba írkálgatok. ✍️✍️Elég sokfélét kipróbáltam, s volt olyan, amit 1 hónap után inkább lecseréltem, mert nem vált be, aztán később, meg pont az volt az ideális.🙄
Nagyon nem volt mindegy ugyanis, hogy milyen élethelyzetben vagyok. Tanulásra és dátumok feljegyzésére, munkahely és egyetem összeegyeztetésére vagy épp a munkahelyi dolgok jegyzetelésére használom. De ez csak később tudatosult bennem…. Addig csak úgymond sodródtam az árral….
Amint elkezdtem projekt managerként dolgozni, már bonyolódott a dolog. A naptár édes kevés volt az 1-1,5 évig elhúzódó projektek és az azzal járó feladatok nyomon követésére. Itt jöttek képbe a különböző online megoldások, bonyolultabb és kevésbé bonyolultabb szoftverek.
Viszont a projekteknél sem volt mindegy, hogy mikor és mit használok! Ha éppen mellé nyúltam a nyomon követési rendszerrel, kellett utána 1-2 nap, mire helyre raktam azokat a dolgokat, amiről azt gondoltam, hogy kézben tartom…..csak hát mégsem tartottam.
Nos….Ezeket a tapasztalatokat használtam fel akkor, amikor összeraktam ezt az 1 hetes programot! 🥰🥰Mindegy, hogy egyetemista, kisgyermekes anyuka, alkalmazott vagy épp vállalkozó, cégvezető vagy! A programban meg fogod találni azt a tervezési módot, ami a jelenlegi élethelyzetednek, a jelenlegi feladattípusaidnak most a legalkalmasabb!